Κυριακή 19 Οκτωβρίου 2014

Ασταμάτητη Ζάκυνθος!!

Με το απόλυτο συνεχίζει η Ζάκυνθος στη 2η αγωνιστική της Football League μετά το διπλό στον Τύρναβο με 1-0. Έσωσε το βαθμό στο τέλος η Λαμία(1-1) επί του Φωκικού, άνετα(2-0) η Ερμιονίδα τον Αχαρναϊκού

Ασταμάτητη Ζάκυνθος!
Εκτός έδρας νίκες πανηγύρισαν Ζάκυνθος και Ερμιονίδα κόντρα στον Τύρναβο και τον Αχαρναϊκό αντίστοιχα, στη δεύτερη αγωνιστική της Football League.

Στο ματς του νότιο ομίλου, η Ερμιονίδα φόρτσαρε στο δεύτερο ημίχρονο και επικράτησε 2-0 του Αχαρναϊκού, ανοίγοντας το σκορ στο 48’ με τον Βλαχόπουλο. Στο 74’ οι γηπεδούχοι είχαν μεγάλη ευκαιρία με τον Γέσιτς να στέλνει τη μπάλα στο δοκάρι, για να «κλειδώσει» τη νίκη των φιλοξενούμενων ο Όμο με γκολ στο 89’.

Εντυπωσιακή αρχή στο βόρειο όμιλο έχει κάνει η Ζάκυνθος, η οποία πανηγύρισε τη δεύτερη νίκη της για φέτος, αυτή τη φορά κόντρα στον Τύρναβο με 1-0. Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που είχαν την πρώτη μεγάλη ευκαιρία του ματς, με τον Χαλούλου να στέλνει τη μπάλα στο δοκάρι του Ξενοδόχοφ, ενώ στην επαναφορά ο Σολφερίνο έστειλε τη μπάλα άουτ. Στο δεύτερο μισό η Ζάκυνθος ανέβηκε, με τον Κρισμάρεβιτς στο 71΄ να πετυχαίνει το γκολ που χάρισε το δεύτερο τρίποντο για φέτος, μετά απ’ αυτό με τον Ολυμπιακό Βόλου στην πρεμιέρα.

Στις καθυστερήσεις… γλίτωσε την ήττα η Λαμία, η οποία ήρθε ισόπαλη (1-1) με τον Φωκικό στην Άμφισσα. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 18’ με τον Γκετσέτσα, όμως οι φιλοξενούμενοι βγήκαν στην αντεπίθεση στο δεύτερο μισό του ματς. Αρχικά απείλησαν με δοκάρι του Γιενγκά στο 59’, για να διαμορφώσει το τελικό 1-1 ο Γκούρμα με κεφαλιά στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.