Κυριακή 19 Οκτωβρίου 2014

Η υπεροχή... δεν έφτασε!

Το γκολ του Τάινμοντ στις καθυστερήσεις αχρήστευσε την καθολική υπεροχή της Γάνδης και έφερε την ισοπαλία (2-2) για την Σαρλερουά, στην ενδέκατη αγωνιστική της Jupiler League.

Η υπεροχή... δεν έφτασε
Η Γάνδη ήταν ανώτερη, όμως η Σαρλερουά της έκλεψε το «Χ» στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων στην ενδέκατη αγωνιστική του βελγικού πρωταθλήματος.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν στο σκορ, με τον Τάινμοντ να σκοράρει στο 25’. Η Γάνδη έφερε το ματς «τούμπα» με γκολ αρχικά στο 43’ με τον Φόκετ και του Ράμαν στο 80’, όμως η Σαρλερουά ήταν αυτή που είπε την τελευταία λέξη.

Με τον Τάινμοντ και πάλι οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 2-2 και πήραν το βαθμού που τους ανέβασε στην δωδέκατη θέση της βαθμολογίας. Από την άλλη, η Γάνδη έχασε σημαντική ευκαιρία να πλησιάσει την Άντερλεχτ στην κορυφή και έμεινε στο -4.