Κυριακή 19 Οκτωβρίου 2014

Ξέσπασε η Σέλτικ!!

Μια Σέλτικ από τα παλιά έκανε την εμφάνισή της στον εκτός έδρας αγώνα με τη Ρος Κάουντι, την οποία τη… φιλοδώρησε με πέντε γκολ για τη 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Ξέσπασε η Σέλτικ!
Στα θετικά αποτελέσματα -και με στυλ- επέστρεψε η Σέλτικ, η οποία νίκησε (5-0) με μεγάλη άνεση την ουραγό Ρος Κάουντι για τη 10η αγωνιστική της Scottish Premier και συνεχίζει την προσπάθειά της να ανέβει στη βαθμολογία.

Αν και μέχρι σήμερα οι πρωταθλητές είχαν πολλά «σκαμπανεβάσματα» στην απόδοσή τους, κόντρα στην τελευταία της βαθμολογίας δεν έδειξαν κανένα έλεος!

Ο Γκουιντέντι στο 11΄άνοιξε το σκορ της αναμέτρησης και τρία λεπτά αργότερα ο ΜακΓκρέγκορ έκανε το 2-0. Η ομάδα του Ρόνι Ντέιλα στη συνέχεια δεν… πάτησε φρένο και σημείωσε άλλα δυο τέρματα, με τον Στόουκς (29)΄και τον Ντενάιερ (35΄) να διαμορφώνει το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η πρωταθλήτρια Σκοτίας… χαλάρωσε και το μόνο που πέτυχε ήταν να γράψει το τελικό 5-0 (Στόουκς, 67΄).

Δείτε εδώ τη βαθμολογία *Πηγή: sport-fm.gr*