Κυριακή 19 Οκτωβρίου 2014

Μέσα από τα χέρια της...!

Η Χέρενφεν βρέθηκε με δύο τέρματα μπροστά στο ντέρμπι με την Καμπούρ, αλλά τελικά πήρε μόλις έναν βαθμό, καθώς οι φιλοξενούμενοι σκόραραν δις μέσα σε δεκατρία λεπτά.

Μέσα από τα χέρια της...
Μέσα από τα… χέρια της έχασε τη νίκη η Χέρενφεν στο εντός έδρας ντέρμπι με την Καμπούρ της 9ης αγωνιστικής της Eredivisie και έμεινε με τον ένα βαθμό.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν φουριόζοι και μόλις στο πρώτο λεπτό άνοιξαν το σκορ με τον Μαρκ Ουτ. Στο δεύτερο 45λεπτο τα πράγματα έγιναν ακόμα καλύτερα για την ομάδα του Ντουάιτ Λόντβεγκες, καθώς στο 49΄ο Περέιρα σημείωσε αυτογκόλ και έγινε το 2-0. Η Καμπούρ από εκεί και ύστερα πάτησε το… γκάζι και κατάφερε να επανέλθει στον αγώνα χάρις στο γκολ του Ογκμπέτσε στο 55΄.

Το βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του Χενκ Ντε Γιόνγκ έδωσε ο Ρέινεν με τέρμα που σημείωσε στο 67ο λεπτό. *Πηγή: sport-fm.gr*