Κυριακή 19 Οκτωβρίου 2014

Παραλίγο να «σπάσει»

Η Μαλίν έθεσε τους κανόνες της στην Άντερλεχτ, ως οικοδέσποινα, όμως αυτή κατάφερε να αντισταθεί και κράτησε το 1-1, χωρίς να «σπάσει» το αήττητο σερί των 15 αγωνιστικών που διατηρεί από πέρυσι.

Για ένα ημίχρονο η Μαλίν ήταν το αφεντικό, όμως η Άντερλεχτ έφυγε τελικά με την ισοπαλία (1-1) απ’ το γήπεδό της, στην ενδέκατη αγωνιστική του βελγικού πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 20’ με τον Κορδάρο, ενώ είχε αρκετές ακόμα ευκαιρίες να διευρύνει το σκορ. Στην επανάληψη ο ρυθμός έπεσε, ο Ντεφούρ στο 62’ ισοφάρισε για την Άντερλεχτ, με την ισορροπία να επανέρχεται στο ματς.

Έτσι, η Άντερλεχτ έκοψε τις ελπίδες των Γάνδη και Λόκερεν να την πλησιάσουν στην κορυφή, μένοντας στο +5, ενώ διατήρησε και το αήττητο των 15 αγωνιστικών που κρατάει από πέρυσι. Από την άλλη, η Μάλιν πήρε σημαντικό βαθμό που την ανέβασε στην έκτη θέση της βαθμολογίας.

Δείτε τη βαθμολογία εδώ. *Πηγή: sport-fm.gr*