Κυριακή 19 Οκτωβρίου 2014

Βρείτε της αντίπαλο...!!

Ασταμάτητη είναι στην Γαλλία η Μαρσέιγ, καθώς επικράτησε 2-0 της Τουλούζ στην 10η αγωνιστική του Championnat και έφτασε τις οκτώ συνεχόμενες νίκες, διατηρώντας απόσταση ασφαλείας από τους διώκτες της.

Βρείτε της αντίπαλο...
Η διακοπή των πρωταθλημάτων λόγω Εθνικών ομάδων δεν επηρέασε την Μαρσέιγ, που συνέχισε την δουλειά από εκεί που την είχε αφήσει.

Η ομάδα του Μαρσέλο Μπιέλσα «καθάρισε» από το πρώτο ημίχρονο στην αναμέτρηση με την Τουλούζ και έφθασε τις οκτώ συνεχόμενες νίκες στο Championnat και τους 25 πόντους, ενώ ακολουθεί με 18 η Παρί Σεν Ζερμέν και με 17 η Μπορντο που έχει ένα παιχνίδι λιγότερο. Στο 21ο λεπτό ο στόπερ των γηπεδούχων, Ενοκούλου βρέθηκε στην αντίπαλη περιοχή και άνοιξε το σκορ. Ο Πιέρ Ανδρέ Ζινιάκ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στο 35’ εκμεταλλευόμενος την σέντρα του Μεντί.

Η τελευταία απώλεια βαθμών για τους Μασσαλούς σημειώθηκε στις 17 Αυγούστου, όταν και έχασαν με 2-0 στην έδρα τους από την Μονπελιέ.