Κυριακή 19 Οκτωβρίου 2014

Μισή ώρα… δουλειά!! (video)

Σχεδόν τριάντα λεπτά ήταν αρκετά για τη Ρόμα κόντρα στην Κιέβο. Ντέστρο, Λιάγιτς και Τότι καθάρισαν, 3-0, τους Βερονέζους οδηγώντας τους «τζιαλορόσι» στις νίκες, έπειτα από την ήττα με την Γιουβέντους

Μισή ώρα… δουλειά (video)
Ευεργετικά λειτούργησε η διακοπή, λόγω των εθνικών ομάδων, στη Serie A για την Ρόμα. Οι «τζιαλορόσι», ξεπέρασαν την ήττα στο ντέρμπι από την Γιουβέντους, επιστρέφοντας στις νίκες (3-0) απέναντι στην Κιέβο στο «Ολίμπικο», στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής.

Η ομάδα του Ρούντι Γκαρσιά χρειάστηκε μισή ώρα για να εξασφαλίσει ουσιαστικά το «τρίποντο». Μόλις στο 5ο λεπτό ο Ντέστρο, άνοιξε το σκορ, διώχνοντας παράλληλα και το άγχος, ενώ είκοσι λεπτά αργότερα (25’), ο Λιάγιτς διπλασίασε τα τέρματα των Ρωμαίων. Η άμυνα των φιλοξενούμενων βρισκόταν σε ταραχή, το λάθος δεν άργησε να γίνει, με τον Τότι να κάνει το 3-0 στο 33’ από την «άσπρη βούλα».

Εν συνεχεία, η Ρόμα αν και είχε τον απόλυτο έλεγχο και άλλες ευκαιρίες για γκολ, έριξε στροφές, καθώς ακολουθεί και το ματς απέναντι στην Μπάγερν Μονάχο, την ερχόμενη Τρίτη για το Champions League.