Κυριακή 19 Οκτωβρίου 2014

Μίλησε η... τελευταία!!

Σε ένα επεισοδιακό παιχνίδι -με 15λεπτη διακοπή λόγω ρίψης αντικειμένων στον αγωνιστικό χώρο- η Ζούλτε Βάρεγκεμ πήρε βαθιά ανάσα με την εκτός έδρας επικράτηση κόντρα στην Σταντάρ Λιέγης (1-2).

Μίλησε η... τελευταία!
Σε ένα ντέρμπι που φέτος μόνο μονομαχία κορυφής δεν το χαρακτηρίζεις, η Ζούλτε Βάρεγκεμ πήρε μια νίκη «χρυσό» απέναντι στην Σταντάρ Λιέγης στην προσπάθεια της να ξεφύγει από την τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι… καίγονταν για βαθμούς, κατάφεραν να προηγηθούν από νωρίς με τον Μπονγκοντά (20’) και καθάρισαν την υπόθεση νίκη λίγα λεπτά πριν το τέλος με τον Τροισί. Το μόνο που κατάφερε η Σταντάρ ήταν να μειώσει στο 90ο λεπτό με τον Εμποκού, αλλά ήταν πλέον αργά.

Η αναμέτρηση των δύο ομάδων αν και δεν έχει τον… αέρα των προηγούμενων ετών -η Σταντάρ βρίσκεται επίσης στις τελευταίες θέσεις- μόνο ήρεμη δεν ήταν. Αντιθέτως, δεν έλειψαν τα επεισόδια, αφού ο αγώνας διεκόπη για περίπου 15 λεπτά εξαιτίας ρίψης αντικειμένων στον αγωνιστικό χώρο από τους οπαδούς των γηπεδούχων.