Κυριακή 19 Οκτωβρίου 2014

Δεν τα κατάφεραν Ιωαννίδης και Νέτσιντ!

Την ήττα με 3-2 γνώρισε η Τσβόλε των Νίκο Ιωαννίδη και Τόμας Νετσίντ στον εκτός έδρας αγώνα από την Γκόου Αχέντ Ιγκλς για την 9η αγωνιστική του ολλανδικού πρωταθλήματος.

Δεν τα κατάφεραν Ιωαννίδης και Νέτσιντ
Αν και είχαν το χρόνο να παλέψουν έστω και για το βαθμό της ισοπαλίας, η Τσβόλε των Ιωαννίδη και Νετσίντ γνώρισε εκτός έδρας ήττα (3-2) από τη Γκόου Αχέντ Ιγκλς.

Η γηπεδούχος ομάδα άνοιξε το σκορ από νωρίς, με τον Ρέισντεϊκ στο 7΄ και στο 14΄ο Λούις έκανε το 2-0. Η απάντηση από τους φιλοξενούμενος ήρθε στο 20΄από τον Νέιλαντ. Λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο Φρίεντς ξανά έδωσε προβάδισμα ασφαλείας στην ομάδα του, κάνοντας το 3-1 (36΄), το οποίο ήταν και το σκορ της ανάπαυλας.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο πρώην επιθετικός του ΠΑΟΚ, Τόμας Νετσίντ έδωσε ελπίδες στην ομάδα του, καθώς στο 75΄έκανε το 3-2. Λίγα λεπτά αργότερα πέρασε στον αγωνιστικό χώρο και ο άσος του Ολυμπιακού, όμως δεν κατάφερε να βοηθήσει την ομάδα του να γλιτώσει την ήττα.

Από την άλλη, η Ουτρέχτη δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερο πρόβλημα από την Ντόρντρεχτ, την οποία νίκησε εκτός έδρας με 3-1. Το σκορ για τους φιλοξενούμενους άνοιξε ο Μπόιμανς στο 9΄. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Λίμα έβαλε αυτογκόλ (68΄) και έδωσε… αέρα δυο γκολ στην Ουτρέχτη. Η Ντόρντρεχτ κατάφερε να επανέλθει με τον Τεν Φόορντε στο 73΄ να κάνει το 2-1. Το τελικό σκορ του αγώνα διαμόρφωσε στο 86΄ο Αγιούμπ.