Κυριακή 7 Δεκεμβρίου 2014

Μένει ψηλά!!

Ένα λάθος της άμυνας της Ράγιο Βαγιεκάνο ήταν αρκετό. Ο Μπάκα το εκμεταλλεύτηκε και η Σεβίλλη έφτασε σε μια εκτός έδρας νίκη 1-0 με την οποία παραμένει στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας.

Μένει ψηλά!
Ένα λάθος της άμυνας της Ράγιο Βαγιεκάνο ήταν αρκετό.

Ο Μπάκα το εκμεταλλεύθηκε σκόραρε και οδήγησε την Σεβίλλη στη νίκη 1-0 εκτός έδρας απέναντι σε μια άκρως μαχητική Ράγιο Βαγιεκάνο.

Το τέρμα που έκρινε το παιχνίδι ο Μπάκα το σημείωσε στο 8ο λεπτό. Η Σεβίλλη είχε κάποια ευκαιρίες και στη συνέχεια αλλά όμως όχι τόσο σημαντικές όσο και εκείνες της αντιπάλου της.

Ειδικά στο β’ ημίχρονο οι γηπεδούχοι πίεσαν πάρα πολύ για να ισοφαρίσουν και έχασαν αρκετές ευκαιρίες. Οι παίκτες του Έμερι συγκεντρώθηκαν στην άμυνά τους και… με νύχια και με δόντια μπόρεσαν να διατηρήσουν το προβάδισμα μέχρι και το τέλος.

Έτσι η Σεβίλλη παρέμεινε στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας σε απόσταση αναπνοής από την Μπαρτσελόνα.