Κυριακή 7 Δεκεμβρίου 2014

Το καθήκον της η Σέλτικ!!

Το +5 από τη δεύτερη θέση διατήρησε η πρωτοπόρος Σέλτικ, καθώς νίκησε τη Μάδεργουελ 1-0 εκτός έδρας, με το γρήγορο γκολ του Στόουκς στο 6’, για την 15η αγωνιστική του Σκοτσέζικου πρωταθλήματος.

Το καθήκον της η Σέλτικ
Την διαφορά των πέντε βαθμών από την δεύτερη Νταντί Γιουνάιτεντ διατήρησε η Σέλτικ, που νίκησε εκτός έδρας τη Μάδεργουελ με 1-0, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής του Σκοτσέζικου πρωταθλήματος. Το γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Στόουκς μόλις στο 6ο λεπτό.

Νίκη και για την Αμπερντίν, καθώς επικράτησε της Χάμιλτον με 3-0 και ανέβηκε στην 4η θέση της βαθμολογίας.

Η Ινβερνές νίκησε την Νταντί εκτός έδρας με 2-1. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 21ο λεπτό με γκολ του Στιούαρτ, όμως οι φιλοξενούμενοι έκαναν την ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο μα τα γκολ των Μακ Κέι (55’) και Κρίστι (88’).

Εκτός έδρας νίκη πέτυχε και η Σεντ Τζόνστον καθώς επικράτησε με 1-0 της Σεντ Μίρεν με το γρήγορο γκολ του Ο’ Χάλοραν στο 8’.

Τέλος, στο 1-1 έμειναν οι Πάτρικ Θιστλ και Κιλμάρνοκ, με την δεύτερη να ανεβαίνει στην 6η θέση.