Κυριακή 7 Δεκεμβρίου 2014

«Ίμπρα»… ανατροπής!!

Η Παρί κατάφερε να ξεπεράσει το… «σοκ» από την γκολάρα του Μπεντόγια και με μπροστάρη τον Ιμπραΐμοβιτς έκαμψε (2-1) την αντίσταση της Ναντ και πέρασε προσωρινά (;) στην κορυφή του Championnat.

«Ίμπρα»… ανατροπής (video)
Νίκη με ζόρια για την Παρί Σεν Ζερμέν στην 17η αγωνιστική του Championnat.

Οι πρωταθλητές Γαλλίας νίκησαν με 2-1 τη Ναντ, παρότι βρέθηκαν να χάνουν μόλις στο 8ο λεπτό, χάρη σε πανέμορφο γκολ του Μπεντόγια, που έκανε ένα άπιαστο σουτ, στέλνοντας την μπάλα στο… παραθυράκι του Σιρίγκου.

Ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς που είχε μείνει μεσοβδόμαδα εκτός αποστολής από την αναμέτρηση με τη Λιλ, όπου η ομάδα του έμεινε στο 1-1 ανέλαβε δράση και με δύο τέρματα που πέτυχε οδήγησε την ομάδα του στο τρίποντο, δείχνοντας πόσο σημαντικός είναι και φέτος για τους πρωταθλητές.

Το πρώτο το σημείωσε στο 34’ με κοντινή προβολή και δεκαπέντε (αγωνιστικά) λεπτά αργότερα «χτύπησε» ξανά με άψογη εκτέλεση φάουλ.

Με αυτό το αποτέλεσμα οι Παριζιάνοι έφθασαν τους 37 βαθμούς και έχουν δύο περισσότερους από τη Μαρσέιγ, που παίζει την Κυριακή με τη Μετς.

Δείτε εδώ τη βαθμολογία του πρωταθλήματος.