Κυριακή 7 Δεκεμβρίου 2014

Ζορίστηκε, αλλά νίκησε ο Ολυμπιακός!!

Τα βρήκε σκούρα, όμως τελικά διατήρησε το αήττητο ο Ολυμπιακός που επικράτησε 3-1 σετ της μαχητικής Ορεστιάδας στην έβδομη αγωνιστική της Volleyleague.

Ζορίστηκε, αλλά νίκησε ο Ολυμπιακός
Στην κορυφή της βαθμολογίας με το «αήττητο» έμεινε ο Ολυμπιακός ο οποίος επικράτησε 3-1 σετ της μαχητικής Ορεστιάδας στην έβδομη αγωνιστική της Volleyleague.

Οι φίλαθλοι της περιοχής έδωσαν δυναμικό παρών στο «Νίκος Σαμαράς», με 2000 κόσμο να δημιουργεί ωραία ατμόσφαιρα.

Η μαχητική Ορεστιάδα «στρίμωξε» τον Ολυμπιακό, όμως αυτός τελικά έφυγε «αλώβητος», με το μπλοκ να δίνει σημαντικές βοήθειες στο τρίτο και τέταρτο σετ.

Το πρώτο σετ κατέληξε στους «ερυθρόλευκους», όμως οι γηπεδούχοι -διατηρώντας τα ηνία στο σκορ- έφεραν το ματς στα ίσα στο δεύτερο σετ.

Η Ορεστιάδα συνέχισε να πιέζει και στο τρίτο σετ, με τον Ολυμπιακό όμως να είναι καλύτερος στους τελευταίους κρίσιμους πόντους, με ένα σερί (6-0) να συμβάλλει στο 2-1 σετ. Στο τέταρτο σετ η Ορεστιάδα έφτασε μια ανάσα απ’ το να στείλει το ματς στο τάι μπρέικ, έχοντας το προβάδισμα μέχρι το 20-19.

Με τον Γιούρισιτς στο σερβίς ο Ολυμπιακός έκανε ένα σερί (4-0) για το 24-20, όμως οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται για τον προτελευταίο πόντο, όταν υποδείχτηκε υπέρβαση του Δημητριάδη, απόφαση που προκάλεσε διαμαρτυρίες.

Διαιτητές: Ιωαννίδης, Στεργιόπουλος