Κυριακή 7 Δεκεμβρίου 2014

Oh Carroll!!

Από… σφυριά σε σφυριά η Γουέστ Χαμ. Η ομάδα του Άλαρνταϊς αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από την Σουόνσι, με δύο γκολ και μία ασίστ του Άντι Κάρολ γύρισε το ματς (3-1) και χτύπησε 3άδα.

Oh Carroll
Πάνω στην ώρα άνοιξε λογαριασμό για την Γουέστ Χαμ ο Άντι Κάρολ, που με δύο γκολ και μία ασίστ οδήγησε την ομάδα του στη νίκη,3-1, κόντρα στην Σουόνσι και την έβαλε στην πρώτη τριάδα της βαθμολογίας.

Οι «κύκνοι» έβαλα δύσκολα στα «σφυριά», ανοίγοντας το σκορ με τον Μπονί στο 19ο λεπτό «Μπόλεϊν Γκράουντ». Η αντίδραση για τους γηπεδούχους ήρθε σε ιδανικό σημείο, αφού λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο Άντι Κάρολ έφερε το ματς στα ίσα (41’). Ο Άγγλος φορ «χτύπησε» και στο 66’ «γυρνώντας» το ματς. Στη συνέχεια τα πράγματα έγιναν πιο εύκολα για την Γουέστ Χαμ λόγω της αποβολής του Φαμπιάνσκι (68’). Το τρίτο σερί τρίποντο «σφραγίστηκε» με ασίστ του Κάρολ στον Σακό, που διαμόρφωσε στο 87’ το τελικό σκορ.

Έτσι, τα «σφυριά» έφτασαν τους 27 βαθμούς και σκαρφάλωσαν στην 3η θέση της βαθμολογίας. Αντίθετα, η Σουόνσι έμεινε στην 8η με 22.