Κυριακή 7 Δεκεμβρίου 2014

Παίρνει τα πάνω του ο Φοίνικας!

Την δεύτερη σερί νίκη και τρίτη συνολικά στο πρωτάθλημα πήρε ο Φοίνικας Σύρου που επικράτησε 3-0 σετ της Λαμίας στην έβδομη αγωνιστική της Volleyleague, πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση.

Παίρνει τα πάνω του ο Φοίνικας
Άνετη νίκη επί της Λαμίας με 3-0 σερ πανηγύρισε ο Φοίνικας Σύρου στην έβδομη αγωνιστική της Volleyleague.

Το «πειρατικό» πραγματοποίησε την καλύτερή του εμφάνιση για φέτος, με 64% αποτελεσματικότητα στην επίθεση και άφησε τη Λαμία χωρίς νίκη μετά από επτά ματς.

Κορυφαίοι για τους Σύριους ήταν οι Λάππας και Παπαδόπουλος, ενώ η Λαμία παρατάχθηκε με τον Βραζιλιάνο πασαδόρο Ντε Σόουζα Τζερόνιμο Φαμπιάνο να κάνει το ντεμπούτο του.

Με 13 πόντους απ’ το μπλοκ και ρυθμό στο σερβίς οι γηπεδούχοι πήραν το πρώτο σετ, ενώ στο δεύτερο «καθάρισαν» νωρίς με τη διαφορά να φτάνει μέχρι και 19-10.

Στο τρίτο σετ η Λαμία ήταν πιο ανταγωνιστική, όμως ένα σερί 8-0 που ξεκίνησε από σερβίς του Παναγιώτη Παπαδόπουλου, αύξησε τη διαφορά που «κλείδωσε» τη νίκη.

Διαιτητές: Γεροθόδωρος, Αγγελίδης