Κυριακή 7 Δεκεμβρίου 2014

Ξεμπούκωσε με την «τριάρα»!

Τρίτη συνεχόμενη νίκη για τη Σεντ Ετιέν, που αρχής γενομένης από την αναμέτρηση με τη Λιόν, δείχνει ότι είναι σε καλή κατάσταση, επικρατώντας 1-0, αυτή τη φορά της Μπαστιά. Από κοντά και η Μπορντό.

Ξεμπούκωσε με την «τριάρα»
Το 3-0 επί της Λιόν φαίνεται πως έχει δώσει «φτερά» στη Σεντ Ετιέν, καθώς μετά από αυτή τη νίκη έχει πάρει φόρα. Με το 1-0 επί της Μπαστιά έφτασε τα τρία συνεχόμενα «τρίποντα», χωρίς να έχει δεχθεί μάλιστα γκολ σε αυτά τα παιχνίδια. Το μοναδικό τέρμα του ματς σημείωσε ο Φαν Βολφσβίνκελ στο 58ο λεπτό. Με αυτό το αποτέλεσμα παρέμεινε έναν πόντο πίσω από τη Λιόν και ξεπέρασε τη Ρεν, ενώ παρέμεινε έναν μπροστά από την Μπορντό.

Οι μεν υπέστησαν βαριά (4-0) από τη Μονπελιέ στην έδρα τους και υποχώρησαν στην 5η θέση. Οι Μαρτίν (23’), Σανσόν (55’), Μπάριος (60’) και Μουνιέ (90’+2’) σκόραραν για τους φιλοξενούμενους.

Δύσκολη και σημαντική νίκη (3-2) για την Μπορντό, με τον Ντιαμπατέ να τη λυτρώνει με δύο γκολ μέσα σε ένα τρίλεπτο. Ο Ζονό έκανε το 0-1 στο 31’ και ο Χαζρί ισοφάρισε στο 44ο λεπτό. Ο Λε Γκοφ έδωσε ξανά προβάδισμα στην ομάδα του, αλλά ο επιθετικός των γηπεδούχων έδωσε τη λύση «χτυπώντας» στο 64ο και το 66ο λεπτό.

Δείτε εδώ τη βαθμολογία του Championnat.