Σάββατο 22 Σεπτεμβρίου 2012

Έτσι και με Ολυμπιακό!!

Έτσι και με Ολυμπιακό
Για τέταρτο εντός έδρας εφετινό παιχνίδι σε όλες τις διοργανώσεις, η Μονπελιέ δεν κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Η προσεχής αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Τσάμπιονς Λιγκ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Σεντ Ετιέν και έμεινε στην 15η θέση του Championnat, στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της έκτης αγωνιστικής στην Γαλλία.

Αν δεν υπήρχε και ο Καμαρά στο 70ο λεπτό ίσως η Μονπελιέ να μην έπαιρνε καν τον βαθμό της ισοπαλίας. Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου από γκολ του Ομπαμεγιάνγκ. Οι «στεφανουά» έφτασαν με αυτό τον τρόπο τους επτά βαθμούς και ανέβηκαν στην όγδοη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Η ομάδα της Μονπελιέ μετράει μέχρι στιγμή τέσσερις αποτυχημένες εντός έδρας απόπειρες για την κατάκτηση της νίκης σε όλες τις διοργανώσεις. Τρεις φορές στο γαλλικό πρωτάθλημα (1-1 με Τουλούζ, 0-0 με Μαρσέιγ, 1-1 με Σεντ Ετιέν) και μία για το Τσάμπιονς Λιγκ (1-2 με Άρσεναλ).