Κυριακή 24 Φεβρουαρίου 2013

Λέει… αντίο η Μαγιόρκα!

Οδυνηρή ήττα μέσα στην έδρα της για την Μαγιόρκα με σκορ 3-1 από την Χετάφε για την 25η αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος, που την διατηρεί στις θέσεις που οδηγούν στην δεύτερη κατηγορία.

Λέει… αντίο η Μαγιόρκα
Ίσως στη Μαγιόρκα θα πρέπει να αρχίσουν να σκέφτονται σοβαρά ότι η ομάδα δύσκολα θα παραμείνει στην πρώτη κατηγορία. Ειδικά μετά από τέτοιες ήττες μέσα στην έδρα της.

Οι νησιώτες έχασαν 3-1 από την Χετάφε μέσα στο γήπεδό τους, αν και βρέθηκαν να προηγούνται στο 24ο λεπτό με τον Ντος Σάντος. Ωστόσο, οι γηπεδούχοι με ένα μπλακ άουτ στα τελευταία 20 λεπτά, ήρθε η οδυνηρή ήττα, που τους διατηρεί στην προ τελευταία θέση της βαθμολογίας και κάνει πάρα πολύ δύσκολο το έργο της για παραμονή.

Στον αντίποδα η Χετάφε με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Κολούνγκα που πέτυχε δύο γκολ στο 82’ και στο 86’, αλλά και τον Κάστρο που είχε ισοφαρίσει στο 71ο λεπτό με πέναλτι πήρε ένα πολύ μεγάλο διπλό και ελπίζει ότι θα προλάβει στη συνέχεια τις θέσεις που οδηγούν στην Ευρώπη.