Κυριακή 24 Φεβρουαρίου 2013

Κορυφή για Σέφιλντ Γιουνάιτεντ!!

Η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ επικράτησε 1-0 εκτός έδρας της Μπόρνμουθ στο πλαίσιο 34ης αγωνιστικής της League One και εκμεταλλευόμενη το 1-1 μεταξύ της Ντονκάστερ και της Γέοβιλ πέρασε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Συνεχίζεται ο… χαμός με τους έξι πρώτους να βρίσκονται σε απόσταση μόλις δύο βαθμών.
Η ομάδα του Ντάνι Γουίλσον έφυγε με το πολύτιμο «τρίποντο» από το «Seward Stadium» χάρη στο γκολ του Τζέιμι Μέρφι στο 20ο λεπτό της αναμέτρησης.
Στο άλλο σπουδαίο ματς της ημέρας Ντονκάστερ και Γέοβιλ έμειναν στην ισοπαλία με τον Μάντεν να ανοίγει στο σκορ στο 6ο λεπτό για τους φιλοξενούμενους και τον Πάιντερ να διαμορφώνει το τελικό 1-1 στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους.
Εντός έδρας «γκέλα» για τη Σουίντον με το 1-1 κόντρα στην Πρέστον, ενώ η Τρανμίρ πέρασε εντυπωσιακά από την έδρα της Κόλτσεστερ (5-1).