Κυριακή 24 Φεβρουαρίου 2013

Έσωσε την παρτίδα ο Μακούν!!

Στο 2-2 έμειναν Ρεν και Σοσό, στο «Ρουτ ντε Λοριάν», με τον Ζαν Μακούν να δίνει το βαθμό στην ομάδα του στο 88’, στο ματς για την 26η αγωνιστική της Ligue 1.

Έσωσε την παρτίδα ο Μακούν!
Η Σοσό ήταν κοντά στη δεύτερη συνεχόμενη νίκη της, μετά από αυτή κόντρα στην Παρί Σεν Ζερμέν, ωστόσο ο Ζαν Μακούν στο 88ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 2-2 και έδωσε το βαθμό στη Ρεν, στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής της Ligue 1.

Με… φόρα από τη μεγάλη νίκη επί της Παρί Σεν Ζερμέν ξεκίνησε στο «Ρουτ ντε Λοριάν» η Σοσό, ανοίγοντας το σκορ με τον Σίο στο 21ο λεπτό. Ωστόσο, η Ρεν δεν έμεινε με… σταυρωμένα χέρια και λίγα λεπτά αργότερα (34’) έφερε το ματς στα ίσα με τον Μπογιέ, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν με το 1-1 στα αποδυτήρια.

Παρ’ όλα αυτά, οι φιλοξενούμενοι δεν πτοήθηκαν από την ισοφάριση, καθώς ο Κορσιά τους έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στο 56’. Και εκεί που όλα έδειχναν πως η Σοσό θα πάρει το «τρίποντο», ήρθε στο 88΄ο Μακούν να διαμορφώσει το τελικό 2-2 για την ομάδα του Φρεντερίκ Αντονετί.