Κυριακή 24 Φεβρουαρίου 2013

Ο Μανούτσο νίκησε τον… Αματ!!

Ο Αμάτ σκόραρε για την ομάδα του αλλά και την αντίπαλό της! Ο Μανούτσο όμως με το τέρμα που σημείωσε του έκλεψε τη… δόξα και έδωσε στη Βαγιαδολίδ την νίκη 2-1 εκτός έδρας κόντρα στην Βαγιεκάνο.

Ο Μανούτσο νίκησε τον… Αματ!
Σε προσωπική μονομαχία ανάμεσα στον Αμάτ και τον Μανούτσο εξελίχθηκε το παιχνίδι της Βαγιεκάνο με την Βαγιαδολίδ το οποίο και άνοιξε την αυλαία του κυριακάτικου προγράμματος της 25ης αγωνιστικής της Πριμέρα Ντιβισιόν.

Νικητής ο επιθετικός των φιλοξενούμενων, ο οποίος σκόραρε το δεύτερο τέρμα της ομάδας του που στάθηκε αρκετό για να πάρει τη νίκη με 2-1.

Μέχρι τότε, ο Αμάτ, είχε φροντίσει να συγκεντρώσει επάνω του όλα τα βλέμματα!

Πώς; Στο 71ο λεπτό ο Ζόρντι Αμάτ με αυτογκόλ έδωσε στη Βαγιαδολίδ το προβάδισμα στην αναμέτρηση. Δεν πρόλαβαν όμως να τον κατακρίνουν καθώς στο επόμενο λεπτό ο ίδιος ισοφάρισε σε 1-1.

Στο 80ο λεπτό όμως ο Μανούτσο ήρθε να στρέψει επάνω του, τους… προβολείς, σκοράροντας και διαμορφώνοντας το τελικό 2-1 υπέρ της φιλοξενούμενης, Βαγιαδολίδ.

Μετά την ήττα αυτή η Βαγιεκάνο έπεσε μια θέση, και ταυτόχρονα από τη ζώνη του βαθμολογικού πίνακα που δίνει ένα εισιτήριο για τις ευρωπαϊκές διοργανώσεις της νέας σεζόν.