Κυριακή 24 Φεβρουαρίου 2013

Ξέχασε Τότεναμ, θυμήθηκε την… κορυφή!

Στην κορυφή της Ligue 1 επέστρεψε η Λιόν, επικρατώντας με σκορ 3-1 της Λοριάν, για την 26η αγωνιστική.

Ξέχασε Τότεναμ, θυμήθηκε την… κορυφή
Μετά το… δράμα που έζησε με τον αποκλεισμό από την Τότεναμ στο Europa League, η Λιόν νίκησε 3-1 τη Λοριάν, στο «Ζερλάν», και επέστρεψε στην κορυφή της Ligue 1, μαζί με την Παρί Σεν Ζερμέν που έχει ένα ματς λιγότερο.

Επηρεασμένη από το ματς με την Τότεναμ, εμφανίστηκε η Λιόν, με αποτέλεσμα ο Αλιαντιέρ να βάλει μπροστά στο σκορ τη Λοριάν, στο 11ο λεπτό. Ωστόσο, το… αντίδοτο για την ομάδα του Ρεμί Γκαρντ ήταν ο Λισάντρο Λόπες, ο οποίος έφερε το ματς στα ίσα στο 24’, με τον Γκεζάλ να κάνει στο 50’ την ολική ανατροπή για τους «λιονέ». Από εκείνο το σημείο και έπειτα, οι γηπεδούχοι δεν απειλήθηκαν ιδιαίτερα, με τον Εμβουμπά να διαμορφώνει το τελικό 3-1 στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.