Δευτέρα 18 Φεβρουαρίου 2013

Οι «βιόλα» και η… χαζοβιόλα!

Τον διασυρμό με σκορ 4-1 γνώρισε η Ίντερ στο «Αρτέμιο Φράνκι» από την Φιορεντίνα για την 25η αγωνιστική της Serie A. Δείτε τα γκολ!

Οι «βιόλα» και η… χαζοβιόλα

Τους έκανε… κουτούς;

Όπως και να το πεις η αλήθεια είναι μία. Οι «βίολα» έκαναν την Ίντερ… χαζοβιόλα, που πίστεψε ότι μέσα στο «Αρτέμιο Φράνκι» θα έπαιρνε το διπλό και θα τους άφηνε ακόμη πιο πίσω στην βαθμολογία.

Η Φιορεντίνα για την 25η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος διέσυρε τους «νερατζούρι» με σκορ 4-1 και μπήκε… δυνατά και πάλι στην διεκδίκηση μίας θέσης που οδηγεί στην Ευρώπη.

Μεγάλοι πρωταγωνιστές για τους γηπεδούχους ο Γιόβετιτς και ο Λιάλιτς, που πέτυχαν από δύο γκολ. Η Ίντερ δέχτηκε ένα γερό… χτύπημα στο γόητρό της, μία εβδομάδα πριν το μεγάλο ντέρμπι με τη Μίλαν.

Η Φιορεντίνα ήταν από την αρχή καταιγιστική και δεν άφησε στην Ίντερ κανένα περιθώριο αντίδρασης. Μόλις στο 13ο λεπτό ο Λιάλιτς άνοιξε το σκορ, κάνοντας το 1-0 για την ομάδα του. Από εκεί και πέρα τη σκυτάλη στο σκοράρισμα πήρε ο Γιόβετιτς, ο οποίος έκανε το 2-0 αρχικά στο 33ο λεπτό με εκπληκτικό σουτ έξω από την περιοχή και το 3-0 στο 55’.

Ο Λιάλιτς έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη των «βιόλα» διαμορφώνοντας στο 65’ το 4-0. Το γκολ της τιμής για τους «νερατζούρι» πέτυχε με εκπληκτικό σουτ έξω από την περιοχή ο Κασάνο στο 87ο λεπτό.

Fiorentina 4-1 Inter Milan από 2013fasthighlights