Δευτέρα 18 Φεβρουαρίου 2013

Γραφείο κηδειών «Η Σοσό»

Άλλη μία… κηδεία στο «Μπονάλ»! Μετά τις Λιόν και Μαρσέιγ και η Παρί Σεν Ζερμέν έπεσε «θύμα» της Σοσό, γνωρίζοντας την ήττα με σκορ 3-2, στην αναμέτρηση που ολοκλήρωσε την 25η αγωνιστική της Ligue 1.

Η διαφορά δυναμικότητας ανάμεσα στην Παρί Σεν Ζερμέν και τη Σοσό είναι μεγάλη και αυτό φρόντισε να το δείξει από το 29’ ο Άλεξ, ο οποίος έδωσε το προβάδισμα στους πρωτευουσιάνους. Αλλά, η χαρά των παικτών του Κάρλο Αντσελότι κράτησε μόλις για επτά λεπτά, καθώς ο Ρουντέ έφερε το ματς ίσα, ενώ ο Σίο σήκωσε το «Μπονάλ» στο… πόδι, βάζοντας μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους στο 54ο λεπτό.

Στο 76’, ήταν η σειρά των φιλοξενούμενων να βρουν δίχτυα και αυτό το έκανε για λογαριασμό τους ο Ρουσιγιόν, ο οποίος έστειλε –άθελά του- την μπάλα στο τέρμα του Πουπλέν. Παρ’ όλα αυτά, η Σοσό δεν είχε πει την τελευταία της λέξη, καθώς τον επίλογο του… έπους έγραψε στο 84ο λεπτό ο Μπακαμπού, διαμορφώνοντας το τελικό 3-2!