Παρασκευή 3 Οκτωβρίου 2014

Brasileiro: Ξέσπασε η Παλμέιρας!! (video)

Χάρη σε τρία γκολ του Ενρίκε στο δεύτερο ημίχρονο, η Παλμέιρας συνέτριψε τη Σαπεκοένσε με 4-2.
Ξέφυγε, μάλιστα, από τη ζώνη υποβιβασμού του Brasileiro, αλλά εκκρεμούν τα υπόλοιπα παιχνίδια της 26ης αγωνιστικής. Έχασε ευκαιρίες από το πρώτο ημίχρονο, αλλά βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 41ο, όταν σκόραρε Λεάντρο, ο οποίος διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα στις καθυστερήσεις του δεύτερου 45λεπτου. Στο μεταξύ ισοφάρισε ο Ουέσλι, ενώ ο Ενρίκε με τη συμβολή δύο εύστοχων πέναλτι πέτυχε χατ-τρικ.
Παρακάτω όλοι οι σκόρερ του παιχνιδιού:
Παλμέιρας – Σαπεκοένσε 4-2 (52’ Ουέσλι, 58’ Ενρίκε, 66’ πέν. Ενρίκε, 70’ πέν. Ενρίκε – 41’ Λεάντρο, 92’ Λεάντρο)