Παρασκευή 4 Οκτωβρίου 2013

Ο Ράουτλετζ να ‘ναι καλά!!

Ο Ράουτλετζ να ‘ναι καλά!Το γκολ του Γουέιν Ράουτλετζ έκαμψε την αντίσταση της μαχητικής, Σεν Γκάλεν και στάθηκε αρκετό στην Σουόνσι για να πάρει την νίκη (1-0).

Οι Ελβετοί είχαν μοναδική ευκαιρία για να ανοίξουν το σκορ στο παιχνίδι.

Στο 15ο λεπτό ο Καράνοβιτς δεν κατάφερε να νικήσει τον Τρέμελ στο πέναλτι που εκτέλεσε με αποτέλεσμα να παραμείνει το 0-0 στο ματς.

Η ψυχολογία των ελβετών έπεσε, συνέχισαν να έχουν το μυαλό τους ακόμη περισσότερο στην άμυνα και να ελπίζουν σε κάποια αντεπίθεση.

Από την άλλη πλευρά οι γηπεδούχοι προσπάθησαν πίεσαν περισσότερο για να ανοίξουν το σκορ.

Αυτό συνέβη στο 52ο λεπτό με τον Ράουτλετζ να ανοίγει το σκορ μέσα από τη μεγάλη περιοχή.

Η Σουόνσι έχασε και άλλες ευκαιρίες για να διπλασιάσει τα τέρματά της αλλά δεν τα κατάφερε με το παιχνίδι να μένει στο υπέρ της 1-0.

Αυτή ήταν η δεύτερη νίκη της στον 4ο όμιλο του Γιουρόπα Λιγκ που την έφερε στην κορυφή της βαθμολογίας του.