Παρασκευή 4 Οκτωβρίου 2013

Brasileiro: Ποιος Ροναλντίνιο; (videos)

Με δύο ωραία γκολ του Ζο, η Ατλέτικο Μινέιρο συνέτριψε την Πόντε Πρέτα με 4-0, παρά τη σημαντική απουσία του τραυματισμένου Ροναλντίνιο.
Άλλωστε ο 26χρονος επιθετικός, που έχει περάσει από τις Μάντσεστερ Σίτι και ΤΣΣΚΑ Μόσχας, μεταξύ άλλων, έκανε σχεδόν ό,τι ήθελε στο γήπεδο. Πέτυχε δύο τέρματα (23ο και 70ό), αλλά συμπλήρωσε και τρεις κίτρινες κάρτες, οπότε θα χάσει το επόμενο ματς της Μινέιρο. Ακόμα, ο 24χρονος Μάρκος Ρότσα άνοιξε το σκορ στο 7ο λεπτό και στο 82ο ο Αλεσάντρο πέτυχε το τέταρτο γκολ της ομάδας του.
Από την πλευρά της, η Βάσκο διέκοψε σερί έξι αγώνων χωρίς νίκη, καθώς επικράτησε με 3-1 της Ιντερνασιονάλ και ξέφυγε από τη ζώνη του υποβιβασμού. Ο Έντμιλσον άνοιξε το σκορ στο 9ο λεπτό και ο Χόρχε Ενρίκε ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους στο 18ο, ενώ ο 23χρονος Αντρέ Φελίπε σημείωσε το 2-1 στο 42ο λεπτό και ο Βίλιε εξασφάλισε τη νίκη διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα στο 74ο.
17
Σημείωση: Οι τέσσερις πρώτοι προκρίνονται στο Κόπα Λιμπερταδόρες και οι τέσσερις τελευταίοι υποβιβάζονται στη δεύτερη κατηγορία.

Πηγή: onsports.gr