Παρασκευή 4 Οκτωβρίου 2013

Να ‘ναι καλά το Αλάν-ι!

Το δύο στα δύο έκανε η Σάλτσμπουργκ που πέρασε από τη Δανία, επικρατώντας της Έσμπιεργκ με 2-1, έχοντας τον Άλαν σε εξαιρετική ημέρα.

Να ‘ναι καλά το Αλάν-ι
Τους έξι βαθμούς έφτασε η Σάλτσμπουργκ, η οποία κατάφερε να επικρατήσει της Έσμπιεργκ με 2-1 και να κάνει πολύ καλή ξεκίνημα και να έχει το πάνω χέρι αναφορικά με την πρώτη θέση. Οι Αυστριακοί χρειάστηκαν μόνο το πρώτο ημίχρονο να παίξουν ποδόσφαιρο και σε αυτό το διάστημα ο Άλαν πέτυχε δύο γκολ,δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του. Ο Βραζιλιάνος έφτασε τα τρία γκολ σε δύο ματς που έχει δώσει η Σάλτσμπουργκ μέχρι στιγμής στον 3ο όμιλο του Europa League και έπεται συνέχεια. Το μόνο που πέτυχαν οι Δανοί ήταν να μειώσουν με τον Ντιούφ σε 2-1, στο 89’.

Στο άλλο ματς του ομίλου, Έλφσμποργκ και Σταντάρ Λιέγης αναδείχθηκαν ισόπαλοι. Ο Κλάεσον έβαλε μπροστά τους Σουηδούς που ήταν ανώτεροι στο πρώτο μέρος αλλά οι Βέλγοι στο δεύτερο ημίχρονο ισορρόπησαν λίγο το ματς και κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Μπιά στο 62’ σε 1-1, σκορ που ήταν και το τελικό.