Πέμπτη 13 Δεκεμβρίου 2012

Με το ζόρι η «Γιούβε»

Από την ώρα που επέστρεψε στον πάγκο της Γιουβέντους ο Αντόνιο Κόντε, η ομάδα δυσκολεύεται αρκετά στα παιχνίδια που δίνει.

Αυτή τη φορά η «γηραιά κυρία» μέσα στην έδρα της πήρε δύσκολα την πρόκριση για τους «8» του Coppa Italia, με το 1-0 απέναντι στην Κάλιαρι.

Οι «μπιανκονέρι» δυσκολεύτηκαν αρκετά απέναντι στον σύλλογο από τη Σαρδηνία, αλλά τελικά κατάφεραν να περάσουν στην επόμενη φάση.

Στο πρώτο ημίχρονο η Γιουβέντους δημιούργησε κάποιες φάσεις, ωστόσο, δεν έδειχνε ιδιαίτερα απειλητική, με αποτέλεσμα να μείνει το 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι «μπιανκονέρι» μπήκαν πιο δυνατά και στο 57ο λεπτό πήραν το προβάδισμα με τον Τζιοβίνγκο.

Η Κάλιαρι πίεσε για την ισοφάριση, χωρίς όμως να καταφέρει να πετύχει κάποιο γκολ, με τη «γηραιά κυρία» να παίρνει την πρόκριση για την επόμενη φάση του Coppa Italia.