Παρασκευή 22 Νοεμβρίου 2013

Φρένο στους Μπουλς!!

Τέλος στο αήττητο πέντε αγώνων των Μπουλς έβαλαν οι Νάγκετς νικώντας τους με 97-87 στο Ντένβερ. Οι γηπεδούχοι άρχισαν την τέταρτη περίοδο με ένα σερί 13-0 και ξέφυγαν με +21 εξασφαλίζοντας την πέμπτη τους νίκη σε έντεκα ματς φέτος.

Ο πάγκος των γηπεδούχων πρόσφερε 49 πόντους, με τον Τζόρνταν Χάμιλτον να έχει 17 και τον μέχρι πέρσι «ταύρο» Νέιτ Ρόμπινσον 11, ενώ οι ρεζέρβες της ομάδας του Σικάγο μόλις 21 πόντους. Ο Ντέρικ Ρόουζ με 19 πόντους αλλά μόλις 4 στο δεύτερο ημίχρονο ήταν ο πρώτος σκόρερ για τους ηττημένους.

Δωδεκάλεπτα: 24-25, 50-48, 70-62, 97-87.

Νάγκετς (5-6): Χάμιλτον 17, Χίκσον 14, Φαρίντ 12 (11 ριμπ.), Φόι 12, Ρόμπινσον 11, Λόσον 10, Φουρνιέ 9, Άρθουρ 6, Μοζγκόφ 4, Μίλερ 2.

Μπουλς (6-4): Ρόουζ 19, Μπούζερ 15 (10 ριμπ.), Ντανλίβι 15, Νοά 11 (12 ριμπ.), Γκίμπσον 9, Ντενγκ 6 (13 ριμπ.), Χάινριχ 7, Τιγκ 3, Σνελ 2.
Πηγή: sport-fm.gr