Κυριακή 13 Απριλίου 2014

Και με δέκα για κορυφή!!

Τι κι αν έμεινε με 10 παίκτες; Η Ζούλτε Βάρεγκεμ συνεχίζει ακάθεκτη την αήττητη πορεία της στα πλέι οφ Βελγίου, επικρατώντας 2-1 της Κλαμπ Μπριζ και πλησιάζει απειλητικά την Σταντάρ Λιέγης στην κορυφή

Και με δέκα για κορυφή!
Πλώρη για κορυφή έχει βάλει η Ζούλτε Βάρεγκεμ, η οποία έκανε το 3/3 επικρατώντας 2-1 της Κλαμπ Μπριζ στο ντέρμπι της τρίτης αγωνιστικής των πλέι οφ για τον τίτλο του Βελγίου.

Παρότι έμεινε με δέκα παίκτες στο 65’ η Ζούλτε εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο το προβάδισμα που είχε ανακτήσει στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με τον Νάσενς.

Όταν ο ντε Σάτερ ισοφάρισε για την Κλαμπ Μπριζ στο 85’, οι γηπεδούχοι δεν… κόλλησαν και με γκολ του Αζάρ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων πήραν τη σπουδαία νίκη που τους φέρνει έναν βαθμό πίσω απ’ την Σταντάρ Λιέγης που προηγείται.

Από την άλλη, η Κλαμπ Μπριζ συνεχίζει στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας των πλέι οφ, διατηρώντας την απόσταση των οκτώ βαθμών που την χωρίζουν απ’ την πέμπτη Λόκερεν, ενώ ισοβαθμεί με την Άντερλεχτ.