Κυριακή 13 Απριλίου 2014

MLS: «Ζωγραφιστά» ο Ντέμπσεϊ!! (videos)

Καταπληκτικό γκολ με εκτέλεση φάουλ και το νικητήριο πέτυχε ο Κλιντ Ντέμπσεϊ στο εκτός έδρας 3-2 των Σιάτλ Σάουντερς σε βάρος του Ντάλας.
Στο 22ο λεπτό ισοφάρισε σε 1-1 και μαζί με αυτογκόλ του Στέφεν Κιλ από το 75ο, στο 85ο ανέτρεψε προσωρινό 2-1 των Τεξανών. Σε άλλα σημερινά ματς του MLS ο Ρόμπι Κιν πέτυχε το μοναδικό τέρμα στο 1-0 των Λος Άντζελες Γκάλαξι με τους Βανκούβερ Ουάιτκαπς και η Σίβας ΗΠΑ άρπαξε 1-1 στην έδρα των Πόρτλαντ Τίμπερς χάρη σε γκολ του Έρικ Τόρες στο 79ο λεπτό, ενώ η Ρέαλ Σολτ Λέικ προηγήθηκε δύο φορές, αλλά αρκέστηκε σε 2-2 στην έδρα των Φιλαδέλφεια Γιούνιον, αφού ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις με γκολ του Μορίς Εντού.
Στο μεταξύ, οι Νιου Ίνγκλαντ Ρεβολούσιον κέρδισαν τους Χιούστον Ντάιναμο με 2-0, ενώ η κεφαλιά του Ντέιβιντ Άρναντ από το 4ο λεπτό αποδείχθηκε αρκετή για το 1-0 της Ντι Σι Γιουνάιτεντ εναντίον των Νιου Γιορκ Ρεντ Μπουλς. Τέλος, οι Μόντρεαλ Ίμπακτ συνέχισαν με ένα ακόμα στραβοπάτημα κατόπιν εντός έδρας 1-1 με τους Σικάγο Φάιρ, ενώ με γκολ του έμπειρου Έντσον Μπαντλ οι Κολοράντο Ράπιντς πέρασαν με 1-0 από την έδρα του Τορόντο.