Κυριακή 13 Απριλίου 2014

«Ανάσα» για Ανόβερο!!

Το γκολ του Για Κονάν στο 86ο λεπτό έδωσε στο Ανόβερο τη νίκη 2-1 επί του Αμβούργου και την ευκαιρία να βρεθεί κοντά στην εξασφάλιση της παραμονής στην κατηγορία.

«Ανάσα» για Ανόβερο!
Το Ανόβερο με 2-1 επί του Αμβούργου ήταν ο νικητής στο μεγάλης σημασίας παιχνίδι για την παραμονή στην Μπουντεσλίγκα.

Με ένα τέρμα του Για Κονάν στο 86ο λεπτό της αναμέτρησης οι γηπεδούχοι πήραν τους τρεις βαθμούς με τους οποίους έκαναν ένα μεγάλο βήμα για να εξασφαλίσουν την παρουσία τους στην μεγάλη κατηγορία και τη νέα αγωνιστική σεζόν.

Αντίθετα, η ομάδα του μεγάλου… λιμανιού της χώρας εξακολουθεί να βρίσκεται στις τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα και σε δύσκολη θέση ενόψει των αγωνιστικών που απομένουν μέχρι και τη λήξη του πρωταθλήματος.

Πολύ κοντά σε μια πολύ μεγάλη νίκη έφτασε η Στουτγκάρδη. Ήταν μπροστά στο σκορ με 1-0 εκτός έδρας απέναντι στην Γκλάντμπαχ μέχρι και το 89ο λεπτό.

Σε αυτό το λεπτό οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν 1-1, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ, και έτσι στέρησαν την ευκαιρία από τους φιλοξενούμενους να πάρουν τρεις πολύτιμους βαθμούς στην προσπάθεια που κάνουν για την παραμονή.