Κυριακή 13 Απριλίου 2014

Πλώρη για Ευρώπη ο ΠΑΟΚ!

Με 3-0 σετ ξεπέρασε το εμπόδιο της Λαμίας ο ΠΑΟΚ στους αγώνες για τις θέσεις 5-8 της Volleyleague και έβαλε πλώρη για την κατάκτηση της πέμπτης θέσης που οδηγεί στο ευρωπαϊκό εισιτήριο.

Πλώρη για Ευρώπη ο ΠΑΟΚ
Χωρίς να αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα ο ΠΑΟΚ επιβλήθηκε της Λαμίας με 3-0 σετ στο ματς για την τελική κατάταξη των θέσεων 5-8 της Volleyleague.

Ο «δικέφαλος» πέρασε νικηφόρα το πρώτο σετ για την κατάκτηση της πέμπτης θέσης που δίνει και το τελευταίο ευρωπαϊκό εισιτήριο και θα παλέψει με τον Παμβοχαϊκό για να την επισφραγίσει.

Ο ΠΑΟΚ και και ο σύλλογος της Βόχας θα δώσουν σειρά ματς που θα κριθεί στους δύο αγώνες για την τελική κατάταξη.

Το σερβίς και η ανωτερότητα στην επίθεση ήταν τα στοιχεία που έδωσαν τη νίκη στους Θεσσαλονικείς, με τους φιλοξενούμενους να απειλούν στην αρχή του τρίτου σετ, χωρίς όμως να μπορέσουν να βρουν ρυθμό.

Διακύμανση:
1ο σετ: 7-8, 9-12, 12-18, 17-25
2ο σετ: 2-8, 3-9, 4-10, 6-11, 7-13, 10-16, 16-20, 20-25
3o σετ: 6-8, 12-20, 16-22, 17-22, 18-25

Γ.Σ.ΛΑΜΙΑ (Κώστας Δεληκώστας): Παπακυριακού,Βανς, Ολίεμαν, Παπαδόπουλος , Μητρόπουλος, Ριζόπουλος ) / Εφραιμίδης (λ), Καββαδάς, Καρβούνης.
ΠΑΟΚ (Γιώργος Γιάτσης): Παντακίδης, Λόουσον, Στίγγας, Μίλκοφ, Μακίμπιν, Τζελάτης / Μπαμπαλιούτας (λ, ), Στεφανίδης, Πιπέργιας, Νικηφορίδης, Γεροβασιλείου.
*Οι στατιστικολόγοι των δύο ομάδων δεν έδωσαν στη δημοσιότητα τα στατιστικά του αγώνα.

Η σειρά των αγώνων για τις θέσεις 5-6 (θα κριθεί στις 2 νίκες)