Σάββατο 8 Δεκεμβρίου 2012

Με σφραγίδα Σαμαρά!!

Με σφραγίδα Σαμαρά
Εύκολο έργο είχε η Σέλτικ στην αναμέτρηση που άνοιξε την αυλαία της 17ης αγωνιστικής του σκοτσέζικου πρωταθλήματος.

Οι Καθολικοί επικράτησαν εκτός έδρας με σκορ 3-1 της Κιλμάρνοκ, ολοκληρώνοντας την εβδομάδα με μία ακόμη επιτυχία μετά την πρόκρισή τους στην επόμενη φάση του Champions League.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο με τον Σκοτ Μπράουν να ανοίγει το σκορ στο 15’ λεπτό της αναμέτρησης. Με το… φτωχό 1-0 οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν το έργο τους με τον Λέντλεϊ να πετυχαίνει το δεύτερο τέρμα της αναμέτρησης στο 65’ λεπτό.

Το τρίτο γκολ για τη Σέλτικ πέτυχε ο Γιώργος Σαμαράς στο 74’ λεπτό, τέσσερα λεπτά αφού είχε περάσει στον αγωνιστικό χώρο ως αλλαγή.

Το γκολ της τιμής για τους γηπεδούχους ήρθε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα (91’) με τον Σέρινταν να διαμορφώνει το τελικό σκορ της αναμέτρησης 3-1.